Zatrzymano kłusownika. „Zwierzę złapane w ten sposób niejednokrotnie umiera w męczarniach”

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Garwolina. Podejrzany jest on o usiłowanie kłusownictwa. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Fot. Pixabay

Cierpienie zwierzyny leśnej, która wpada we wnyki jest nie do opisania. Kłusownicy, którzy je rozstawiają myślą tylko o zdobyczy. Zwierzę złapane w ten sposób niejednokrotnie umiera w męczarniach. Z tego też powodu koła łowieckie w lasach rozstawiają foto i wideo pułapki, aby zapobiegać takiemu procederowi.

Sprawą kłusownictwa zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Trojanowie. Na podstawie zebranych informacji oraz w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali kłusownika, którym okazał się być 59-letni mieszkaniec gminy Trojanów.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna kłusował od 5 lat i w szedł w nielegalne posiadanie kilkunastu zwierząt leśnych. W jego domu policjanci zabezpieczyli mięso, wnyki, sidła, skóry oraz poroża zwierząt. Mieszkańcowi gminy Trojanów postawiono cztery zarzuty w związku z popełnionymi przestępstwami. Mężczyzna przyznał się do winy.

Zatrzymany 59-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za kłusownictwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marek Kapusta


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c