Zatrzymano kobietę, która miała umieścić Matkę Bożą w tęczowej aureoli

Policjanci z Płocka zatrzymali 51-letnia kobietę w związku z sytuacją, jaka miała miejsce pod koniec kwietnia, gdzie doszło do obrażania uczuć religijnych poprzez rozwieszenie obrazków z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w aureoli z tęczowej flagi.

Fot. Wikipedia

27 kwietnia proboszcz jednej z płockich parafii złożył zawiadomienie, z którego wynikało, że w nocy z 26/27 kwietnia na terenie miasta rozklejone zostały obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi.

W związku z tym przeprowadzono oględziny i zabezpieczono obrazki, przesłuchano świadków oraz zabezpieczono monitoring. W KMP w Płocku wszczęto dochodzenie w sprawie obrażania uczuć religijnych. Policjanci po analizie zgromadzonego materiału ustalili dane osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem.

Dziś rano policjanci, na podstawie nakazu prokuratorskiego, weszli do jej mieszkania w Warszawie, gdzie w trakcie przeszukania ujawnili kilkadziesiąt obrazków z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi. W związku z tym 51-letnia kobieta została zatrzymana. Zabezpieczono także należący do niej sprzęt komputerowy. Trwają czynności z jej udziałem i jeszcze dziś kobieta usłyszy zarzut z art. 196 kodeksu karnego dotyczący obrażenia uczuć religijnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.