Zażądał 560 zł za kurs z Centralnego do Hali Wola. Wszystko zgodnie z prawem!

Kierowca przewozu osób dziś rano wykonał kurs z Dworca Centralnego do Hali Wola. Zażądał za niego 560 zł. Zdziwiona obywatelka Ukrainy zapłaciła 200 zł i 50 dolarów, ponieważ nie chciał wypuścić jej z auta.

Fot. Pixabay

Ta sytuacja mogła wydarzyć się każdemu. Po skończonym kursie kierowca zażądał 560 zł. Okazało się, że dzienna taryfa wynosiła 40 zł za kilometr, a nocna 60. Na miejsce została wezwana policja.

„Policjanci postanowili skontrolować kierowcę. Okazało się, że zarówno kierowca, jak i samochód spełniają wszystkie wymogi prawne dotyczące przewozu osób” – mówi nam Tomasz Oleszczuk z Zespołu Prasowego Komendy Stołecznej Policji – „Za przednią szybą znajdował się cennik, kierowca wystawił też paragon fiskalny” – dodaje policjant.

Jak wyjaśnia policja, teraz kobieta może złożyć zawiadomienie o oszustwie. Funkcjonariusze podejmą się sprawy tuż po otrzymaniu zawiadomienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.