ZDM chce zlikwidować… lodówki z napojami?

Zarząd Dróg Miejskich wielokrotnie usuwał tzw. „potykacze”, czyli stojące tablice reklamowe, nielegalne budki i inne rzeczy, które mają wpływ na estetykę ulicy. Jak informuje transportpubliczny.pl teraz ZDM bierze na celownik… lodówki z napojami.

Fot. Athenswalk / Wikimedia Commons

Fot. Athenswalk / Wikimedia Commons

Czy lodówki z napojami tak popularne przy niektórych kioskach i małych punktach handlowych znikną?

„ZDM wraz z Estetykiem Miasta doszli do wnioski, że lodówki nie są najbardziej estetyczne i mogłyby być ładniejsze. Chcemy je ucywilizować, w części bądź w całości zlikwidować” – mówi w wypowiedzi dla portalu wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Jak dodaje są obawy przedsiębiorców, którzy czerpią z zimnych napojów spore korzyści i usunięcie lodówek oznaczać będzie spore uszczuplenie ich dochodu. Dlatego wiceprezydent podkreśla, że ostatecznej decyzji nie ma. Na razie prowadzone są rozmowy zarówno z właścicielami, jak i z producentami lodówek. Chodzi o to, by były bardziej estetyczne.

Warszawa nie jest jedynym miastem nad którym urzędnicy pochylają się nad lodówkami. W Trójmieście spór trwa już od poprzedniego roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c