ZDM likwiduje nielegalne potykacze.”16 565 kontroli, usunięto 3688 reklam”

„Zabierają miejsce pieszym, wpadają wprost pod nogi, zaśmiecają drogę i co najważniejsze stwarzają realne zagrożenie dla osób niepełnosprawnych. „Potykacze”, bo o nich mowa, to jeden z najbardziej uciążliwych nośników reklamowych. Walczymy z ich obecnością w pasie drogowym.” – pisze ZDM i usuwa reklamy z ulic.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

ZDM mówi, że pozwoleń na reklamy nie wydaje, bo… takich pozwoleń po prostu nie ma. W pierwszej kolejności jednak, przed interwencją, kontrolerzy proszą właścicieli o ich samodzielne usunięcie. Jeżeli to nie pomoże, ZDM samodzielnie je usuwa i nakłada karę na właściciela.

Wydaje się więc, że kar, jak i przypadków usunięć jest bardzo mało. Nic bardziej mylnego:
„W ostatnim roku przeprowadziliśmy 16 565 kontroli dotyczących różnych obiektów w pasie drogowym. Skontrolowaliśmy 6097 reklam (wszystkich rodzajów), usunięto 3688 z nich. Dzięki naszym działaniom udało się też spowodować usunięcie 36 konstrukcji nośnych po reklamach. W stosunku do podmiotów, zajmujących pas drogowy bez naszej zgody, wszczęto 721 postępowań administracyjnych oraz wystawiono 768 decyzji, nakładających kary administracyjne.” – podsumowuje ZDM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.