ZDM pokazuje jak wygląda wnętrze… mostu Łazienkowskiego!

Jak wygląda most Łazienkowski na górze – wszyscy wiemy. Oto rzut oka tam, gdzie zajrzeć mogą tylko nieliczni – na wewnętrzny, roboczy pomost pod mostem. Stary pomost został zastąpiony przez zupełnie nową konstrukcję.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Na pierwszym zdjęciu widać pomost wewnętrzny, na wysokości pierwszego przęsła nad wodą, od strony Śródmieścia. Po lewej stronie biegną dwie rury gazowe, po prawej widać jedną z dwóch rur ciepłowniczych o średnicy wewnętrznej DN 900, pokrytą izolacją oraz blachą ochronną. Za nimi poprowadzona jest jeszcze sieć wodociągowa o średnicy DN 1000.

Na drugim zdjęciu widać pomost roboczy na części stalowej mostu. Dwie rury gazowe DN 200 (górna rura) i DN 300 (dolna rura), pokryte powłoką w kolorze żółtym. U góry widać płytę ortotropową mostu z charakterystycznymi żebrami podłużnymi w kształcie korytek ( \_/ ) przyspawanych do blachy pomostu oraz poprzecznicami, przez które przechodzą korytka. To właśnie te elementy konstrukcji stalowej sprawiają, że płyta pomostu jest sztywna. Na poprzecznicach widoczne są styki montażowe pokryte międzywarstwą – kolor szary. Pozostała część konstrukcji w jasnym kolorze pokryta jest pełnym systemem zabezpieczenia antykorozyjnego.

Fot. ZDM

Fot. ZDM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c