ZDM usunąło nielegalną budkę z ulicy Gagarina

Wydana przez ZDM zgoda na funkcjonowanie kiosku wygasła w 2006 r. Jednak jego właściciel odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które do dziś nie wydało orzeczenia w tej sprawie. Ponieważ właściciel obiektu zmarł, konieczne było ustalenie jego spadkobierców. Zgodnie z prawem ZDM nie może bowiem usunąć cudzej własności bez ostatecznego rozstrzygnięcia jej legalności.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

„Dlatego z zaskoczeniem przyjęliśmy informację o kolejnej samowoli dokonanej w tym miejscu. W ostatnich dniach nielegalna budka została szczelnie owinięta banerem. Siatka pojawiła się na kiosku bez naszej wiedzy i zgody, a zatem łamie przepisy tak samo jak każda inna reklama umieszczona w pasie drogi bez zezwolenia. Zarząd Dróg Miejskich nie ma w takiej sytuacji innego wyjścia niż wezwać autora samowoli (przyznał się do niej zarządca sąsiedniego budynku) do jej usunięcia. Działania ZDM opierają się bowiem na przepisach prawa, a nie odczuciach estetycznych. Nie ma znaczenia czy nielegalna płachta jest „piękną panoramą”, czy zwyczajną reklamą. Jeśli została ustawiona bez pozwolenia, mimo najszlachetniejszych przesłanek (my również kochamy Warszawę) musi zostać usunięta – każdego obowiązują te same zasady. Jak pokazują obie sprawy, różny jest tylko czas rozstrzygnięcia, zależny od stopnia skomplikowania sprawy.” – pisze Zarząd Dróg Miejskich

Teraz sprawa budki znalazła swój szczęśliwy finał. Do ZDM zgłosili się spadkobiercy właściciela kiosku – co pozwoliło zakończyć postępowanie bez czekania na rozstrzygnięcie trwającego od 2009 r. postępowania w SKO. Otworzyło to drogę do usunięcia budki. Ostatecznie usunięto ją wczoraj.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.