ZDM zabezpiecza przejście na Umińskiego. To tutaj potrącono 7-letniego chłopca

W wypadku na ul. Umińskiego poważnie ucierpiało 7-letnie dziecko. W sprawie interweniowali radni, a nawet Minister Błaszczak. ZDM bierze się teraz za zabezpieczanie ulicy.

„Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo pieszych na przejściu w rejonie szkoły. W tym celu przed przejściem, na obu jezdniach, pojawią się wyspowe progi spowalniające. Doświadczenia z innych ulic pokazują, że jest to rozwiązanie skutecznie poprawiające bezpieczeństwo pieszych i uspokajające ruch samochodowy” – pisze ZDM

„Projekt montażu progów uzyskał akceptację Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy. Nasza propozycja spotkała się także z akceptacją stołecznej policji.

Jest to jednak rozwiązanie doraźne. Równocześnie pracujemy nad długofalowymi zmianami poprawiającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie. Podpisaliśmy umowę na wykonanie audytu BRD, który obejmie wszystkie przejścia dla pieszych na ul. Abrahama, Umińskiego, Meissnera. Jeśli tak wskaże audyt, jesteśmy gotowi na kolejne zmiany – polegające np. na zwężeniu tych ulic do 1 pasa ruchu, przeznaczając zewnętrzne pasy na parkowanie.

Audyt BRD zostanie wykonany do końca roku na niemal 1 tys. przejść dla pieszych w dzielnicach: Śródmieście, Ochota i Praga-Południe. W kolejnych latach audyt zostanie przeprowadzony we wszystkich dzielnicach na każdym z ponad 4 tys. przejść w Warszawie.”

7-letni Dawid został potrącony na przejściu w pobliżu szkoły podstawowej na ul. Umińskiego. Kierowca samochodu nauki jazdy zatrzymał się, aby przepuścił chłopca. Gdy ten wszedł na przejście został potrącony przez kierowcę BMW, który jechał sąsiednim pasem. Kierowca był trzeźwy, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Dziecko z licznymi złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi trafiło do szpitala.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c