Zełenski: „Żeby Rosja nie ruszyła na Warszawę”

Ukraina musi wygrać wojnę z Rosją, żeby rosyjskie czołgi nie ruszyły na Warszawę i Pragę, artyleria nie ostrzeliwała krajów bałtyckich, a rakiety nie uderzały w Finlandię – powiedział Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Pradze.

Fot. president.gov.ua

Jak powiedział Wołodymyr Zełenski Rosja, pomimo swojego geograficznego położenia, jest najbardziej antyeuropejskim narodem na świecie. Oskarżył ją o chęć zmiany granic państw, zaburzenie poczucia wspólnoty opartej na współpracy i rozwoju.

Prezydent Ukrainy powiedział też, że aby pokonać Rosję potrzebne są silne sankcje, wstrzymanie współpracy z Kremlem i podmiotami w Rosji, a także powołanie trybunału, który zbada agresję przeciwko Ukrainie. Jego zdaniem jednak najważniejszą kwestią jest utrzymanie pomocy wojskowej dla Ukrainy. – Pomagając Ukrainie, każdy z europejskich krajów pomaga również sobie. (…) Wojnę z Rosją trzeba wygrać na Ukrainie, żeby rosyjskie czołgi nie ruszyły na Warszawę i Pragę – wyjaśnił Zełenski.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.