Zerwana trakcja, zablokowany wiadukt, 7 osób rannych. Osobowy mercedes uderzył w słup

Poważne utrudnienia czekają dziś na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Około 3.20 miał miejsce poważny wypadek na Rondzie Starzyńskiego. Auto, którym podróżowało około 10 osób uderzyło w słup. Ten złamał się na pół, uszkodził trakcję i zablokował wiadukt nad Rondem. 7 osób trafiło do szpitala

Aż trudno w to uwierzyć, ale obywatel Ukrainy przewoził 10 osób w aucie, w tym dwie w bagażniku. Auto to uderzył w słup, który złamał się na dwie części. Jedna spadła na tory, uszkadzając trakcję, druga na wiadukt nad rondem.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem jadąc od Trasy Toruńskiej w kierunku alei Solidarności, skręcał w ulicę Starzyńskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy” – opisuje Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji dodając, że siedem osób trafiło do szpitala.

„Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził trasy objazdowe Na rondzie jest straż pożarna oraz wozy techniczne tramwajów warszawskich, które usuwają skutki zderzenia. Szacujemy, że naprawy mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut” – potwierdza Maciej Dutkiewicz, Rzecznik Prasowy Tramwajów Warszawskich. Ruch tramwajowy jest wstrzymany od Żerania do alei Solidarności na całej Jagiellońskiej i od ronda Żaba do ronda Radosława.

Kierowca nie chce poddać się badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Trwają czynności.

[AKTUALIZACJA 7:22] Przywrócono kursowanie tramwajów, nadal występują opóźnienia w kursowaniu linii 1, 6, 18, 20, 28.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.