Zgłosił fałszywą interwencje, bo chciał sprawdzić… jak zachowa się policja

Grzywna do 5000 zł grozi 49-letniemu żartownisiowi z Wejherowa, który zadzwonił na numer alarmowy stołecznej Policji, informując, że znalazł legitymację służbową jednego z funkcjonariuszy z ursynowskiego komisariatu.

Fot. Pixabay

Około godziny 15:00 abonent jednej z sieci komórkowych poinformował oficera dyżurnego stołecznej Policji o tym, że znalazł legitymację policyjną funkcjonariusza z Ursynowa i że sam ją przyniesie na ul. Janowskiego.

Kiedy sprawa została przekazana mokotowskim policjantom, oficer dyżurny skontaktował się telefonicznie ze zgłaszającym, żeby ustalić jego dane personalne oraz imię i nazwisko, które miało widnieć na odnalezionej legitymacji. Rozmówca nie chciał przekazać takich informacji, uzasadniając to ochroną danych osobowych.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zgłaszający to 49-letni mieszkaniec Wejherowa, który telefonował właśnie z tej miejscowości. Mokotowscy policjanci poprosili o pomoc tamtejszych mundurowych, którzy odwiedzili rzekomego znalazcę. Szybko się okazało, że celowo wprowadził on w błąd policjantów, chcąc wywołać niepotrzebne czynności. Tłumaczył się, że chciał; sprawdzić jak w takich przypadkach reagują policjanci.

Jego ciekawość została zaspokojona z tym tylko, że będzie musiał stanąć przed sądem, który może go ukarać grzywną do 5000 zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.