Zgłoszenie dotyczące gołębia już na policji. Przestraszona nastolatka przeprasza

Wczoraj opublikowaliśmy film, na którym widać, jak grupa nastolatków przykleja gołębia z wbitym w szyję widelcem do ściany. Jedna z uczestniczek zajścia, przeprasza za swoje zachowanie, ale podkreśla, że znaleźli ptaka martwego. Tymczasem OTOZ Animals dokonał już zgłoszenia na policję.

Fot. Facebook

W momencie w którym opublikowaliśmy film, materiał rozlany był już w mediach społecznościowych.

Internauci namierzyli praktycznie wszystkich uczestników zdarzenia. Chyba żaden z nich nie spodziewał się tak ogromnej fali hejtu jaka na nich się wylała.

To jednak nie jedyne, co może czekać sprawców. OTOZ Animals Inspektorat Warszawa dokonał zgłoszenia na komisariat przy ul. Wilczej:

„Dostaliśmy dziś niepokojące zgłoszenie o bulwersującym zachowaniu warszawskich nastolatek, które zostało uwiecznione na poniższym filmie. OTOZ Animals Inspektorat Warszawa składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i wystąpi w charakterze pokrzywdzonego. Dziękujemy, że nie jesteście obojętni na krzywdę zwierząt!” – pisze organizacja na swoim profilu w jednym z popularnych portali społecznościowych.

Jeżeli okaże się, że ptak żył w momencie w którym go znaleziono może to być uznane za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Dorosłemu groziłaby za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Nad nastolatkami wisieć może natomiast widmo dozoru kuratora, a nawet zakładu poprawczego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.