Zimą wszystkie nasze telefony mogą przestać działać!

Zimą nasze telefony mogą przestać odbierać jakikolwiek sygnał z sieci. Eksperci alarmują, że byłoby tak z powodu rozległej awarii lub przerw w dostawach prądu.

Fot. Pixabay

Niektóre telefony mogą poradzić sobie bez ładowania nawet kilka dni. Nie dotyczy to jednak masztów telekomunikacyjnych z których otrzymują sygnały i za pomocą których łączą się z siecią. Jak informuje Deutsche Welle obecna infrastruktura jest niewystarczająca, by zapewnić samowystarczalność w razie dużej awarii lub blackoutu. Są one wprowadzi wyposażone w agregaty prądotwórcze, jednak te wystarczają tylko na krótki okres.

W Niemczach, Francji i Szwecji trwają prace tamtejszych rządów, by umożliwić utrzymanie infrastruktury nawet na wypadek całkowitej utraty elektryczności. Być może część energii zostanie w ogóle wydzielonych, by zapewnić ciągłe działanie wież. Inii stawiają na awaryjne generatory. Na razie Polska nie zabrała głosu w tej sprawie.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]