Zimno Wam? Na koksowniki nie liczcie!

„Jak wychodziłem z domu to było -15. Zimno jak diabli, a ja rękawiczek nie mam” – mówił nam wczoraj starszy mężczyzna spotkany na przystanku Plac Konstytucji. – „W poprzednich latach stały tu koksowniki, ciekawe czy w tym roku też będą?”. Postanowiliśmy zadać to pytanie ratuszowi.

Koksownik na Placu Bankowym. Fot. R. Motyl / UM Warszawa

Koksownik na Placu Bankowym. Fot. R. Motyl / UM Warszawa

Na razie koksowniki nie będą wystawione, choć wszystko jest gotowe, w razie gdyby niska temperatura utrzymywała się przez dłuższy czas:

„Monitorujemy prognozy pogody IMGW. Kiedy widzimy, że zbliżają się silne mrozy, które będą utrzymywać się dłuższy czas, podejmujemy decyzję o wystawieniu koksowników” – mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce Bartosz Milczarczyk, Rzecznik Prasowy Urzędu m.st. Warszawy – „Od wtorku nastąpi ocieplenie, a temperatury będą dodatnie”. Rzecznik dodaje jednak, że wszystko jest przygotowane i nie są to duże koszty dla miasta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.