Zimorodek to nowy mieszkaniec Ptasiego Azylu

Ptak został odłowiony przy ul. Rebusowej. Pomogli mu pracownicy jednej z tamtejszych firm. Nie wiedzieli jednak co mają dalej zrobić z zimorodkiem i o pomoc zwrócili się do straży miejskiej.

Fot. Tomasz Dudek, Referat ds. Ekologicznych

Fot. Tomasz Dudek, Referat ds. Ekologicznych

Jest przepiękny, nie wiemy co dalej z nim zrobić i jak możemy mu pomóc – tej treści zgłoszenie wpłynęło do straży miejskiej w piątek ok. godz. 15.00.

Z relacji jednego z pracowników wynikało, ze ptak nie bał się. Praktycznie podszedł do mężczyzny i pozwolił się złapać. Został umieszczony w kartonie, który został nam przekazany – mówi Tomasz Dudek z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Ptak został przewieziony do Ptasiego Azylu. Niewykluczone, że ptak zderzył się z przeszkodą, być może uciekał przed innymi zwierzętami. Mógł być po prostu wycieńczony – ocenia Piotr Mostowski Kierownik Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy. To drugi w tym roku przypadek kiedy strażnicy pomogli zimorodkowi. Ptak ten jest objęty ścisłą ochroną gatunkową.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.