Ziobro: Mamy bilet lotniczy Stefana W. „Miał planować spektakularne przestępstwo, napad w Warszawie”

Zbigniew Ziobro zabrał głos w sprawie Stefana W i tego, co planował i czy rzeczywiście był w Warszawie po wyjściu z więzienia. Minister sprawiedliwości potwierdził, że prokuratura ma jego bilet lotniczy.

Fot. Facebook

„Z ustaleń śledztwa wynika, że Stefan W. miał planować spektakularne przestępstwo w Warszawie. Ustalenia pozwalały nam stwierdzić, że był on w Warszawie, mamy m.in. jego bilet lotniczy” – powiedział w programie „Gość wiadomości” w TVP minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Dodał, że sam oskarżony przyznał, że był w pobliżu pałacu i rozważał wejście na jego teren. Skomentował też słowa rzecznika prasowego Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusława Piórkowskiego, który powiedział, że nie było próby wtargnięcia do Pałacu Prezydenckiego.

„Znamy oświadczenie SOP i prokuratura, która jest zobowiązana opierać się nie tylko na oświadczeniach, ale przede wszystkim na twardych dowodach, wystąpiła o monitoring okolic Pałacu Prezydenckiego – samego Pałacu jak i monitoring miejski, by zbadać prawdziwość jego wyjaśnień, gdyż one w każdym calu muszą być zbadane, na ile on podaje informacje prawdziwe, a na ile manipuluje bądź konfabuluje” – powiedział prokurator generalny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.