Zjazd z Łazienkowskiego w stronę Puław otwarty. 5 miesięcy przed terminem!

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. dzisiaj w nocy zakończył ostatnie prace. Tak jak obiecywał Marcin Lewandowski, członek zarządu Porr Infrastructure, estakadę udało się otworzyć przed czasem. Zgodnie z umową prace miały się zakończyć do 31 maja przyszłego roku, co oznacza, że otwieramy estakadę 5 miesięcy przed deklarowanym terminem.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

W czasie prac nad odbudową mostu Łazienkowskiego i rozbiórki betonowych elementów okazało się, że łącznik estakady zjazdowej w kierunku Puław jest w złym stanie. ZDM podjął decyzję o jego natychmiastowym remoncie.

„Prace polegały na rozebraniu zdegradowanej konstrukcji i jej odtworzeniu. Wykonaliśmy zbrojenia, wylaliśmy beton, który został następnie zaizolowany, ułożyliśmy krawężniki. Później powstała nawierzchnia jezdni – dwie warstwy asfaltu: wiążąca i ścieralna. W ostatnim czasie montowaliśmy przykrycia dylatacyjne – wybraliśmy rozwiązanie dostosowane specjalnie do natężenia ruchu, jakie zwykle panowało na tym odcinku. Ostatnie prace to montaż barier i wykonanie oznakowania poziomego.” – pisze ZDM w komunikacie prasowym


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.