Zlecił zabójstwo żony. Miała zostać uduszona podczas wakacji w Kazimierzu Dolnym

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa żony. W ich ręce trafiła także osoba, która miała pomagać 54-latkowi w tej zbrodni.

Z ustaleń stołecznych policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wynika, że 54-latek planował zabójstwo żony już od kwietnia 2018 roku.

To miała być „zbrodnia doskonała”, zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach. W realizację  tego planu został zaangażowany także 35-letni znajomy mężczyzny, z którym na co dzień prowadził wspólne interesy.

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, kobieta miała zostać uduszona podczas pobytu w spa w Kazimierzu Dolnym.

Plany mężczyzn zostały pokrzyżowane przez policjantów. Dzięki ich pracy operacyjnej oraz ustaleniom, wyszły na jaw okoliczności tej zbrodni oraz motywy, jakimi miał kierować się 54-latek. Niewykluczone, że mężczyzna planując zabójstwo żony, chciał rozwiązać swoje problemy osobiste i finansowe. Jak wynika z informacji funkcjonariuszy, kobieta miała zostać pozbawiona życia podczas wyjazdu do Kazimierza Dolnego. Natomiast 35-latek za pomoc w tej zbrodni miał otrzymać znaczną kwotę pieniędzy.

Obaj mężczyźni trafili już w ręce policjantów. Po zebraniu materiału dowodowego  zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. 54-latek jest podejrzany o podżeganie do zabójstwa. 35-latek odpowie również za pomocnictwo w tej zbrodni. Za te przestępstwa może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.