Zlikwidowano dziuplę samochodową! Odzyskano trzy samochody osobowe. Dwa z nich częściowo rozmontowane

Policjanci z grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z Pragi Północ przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego w Warszawie zlokalizowali „dziuplę” samochodową na terenie powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ujawnili w niej trzy skradzione pojazdy. 

Uzyskana informacja i błyskawicznie przeprowadzone działania operacyjnych z północnopraskiej grupy zwalczającej przestępczość samochodową i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Warszawie doprowadziły do zlikwidowania dziupli samochodowej na terenie powiatu nowodworskiego.

20 sierpnia, dzień po zatrzymaniu mężczyzn podejrzanych o paserstwo bmw, odnalezionego w kompleksie leśnym na terenie powiatu wołomińskiego, funkcjonariusze przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wykorzystując uzyskaną operacyjnie informację przeszukali posesję w powiecie nowodworskim. W garażu ujawnili trzy samochody osobowe. Dwa z nich już z częściowo zdemontowanymi elementami.

Jak się okazało audi i toyota zostały skradzione z terenu Ursynowa i Bemowa, zaś nissan z Niemiec. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli elementy karoserii pochodzące od innych aut (drzwi i komputery samochodowe) oraz kilka tablic rejestracyjnych.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn: 36 i 39-letniego mieszkańca Józefowa oraz 37-latka z Pruszkowa. W trakcie czynności zabezpieczyli również ponad 6,5 tys. złotych. To jednak tylko początek czynności procesowych.

Dalej tą sprawą zajęli się policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego. Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyzn do prokuratury wraz ze zgromadzonym w tym postępowaniu materiałem dowodowym. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

Teraz wszystkim podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c