Złodziejka w Szpitalu Praskim – znikały telefony, torebki, portfele oraz pieniądze

W Szpitalu Praskim od pewnego czasu dochodziło do kradzieży rzeczy pacjentów. Złodziejkę złapał personel szpitala w sali chorych.

By Gophi - Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4219351

By Gophi – Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4219351

Dzięki interwencji północnopraskich funkcjonariuszy do policyjnego aresztu trafiła kobieta podejrzana o kradzież w szpitalu. Okazało się, że Anna B. nie pojawiła się tam pierwszy raz. Personel placówki zainteresował się 29-latką i zaalarmował Policję. Specjaliści zwalczający przestępczość przeciwko mieniu dokonali szczegółowej analizy podobnych zgłoszeń i przedstawili kobiecie dziewięć zarzutów kradzieży. Do każdego czynu Anna B. się przyznała. Dodatkowo 29-latka działała w warunkach recydywy.

Funkcjonariusze z komendy na Pradze Północ zostali powiadomieni przez personel szpitala o ujęciu kobiety podejrzanej o kradzież telefonu, z sali chorych. Właścicielka oszacowała straty na kwotę 1.500 złotych. Policjanci ustalili szczegóły zdarzenia i rozpytali świadków. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych Anna B. trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Dalsze czynności w tej sprawie należały do policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu. Wszystko wskazywało na to, że Anna B. pojawiała się w szpitalu już od jakiegoś czasu i prawdopodobnie okradała pacjentów z różnych przedmiotów. Specjaliści z wydziału mienia dokonali szczegółowej analizy wszystkich kradzieży w tej placówce. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latce zarzutów w dziewięciu takich sprawach. Łupem kobiety padały telefony komórkowe, torebki, portfele z dokumentami oraz pieniądze. Podejrzana naraziła pokrzywdzonych na straty w wysokości prawie 3.000 złotych. Anna B. przyznała się do wszystkich zarzucanych jej czynów. Jak ustalili policjanci, kobieta działała w warunkach recydywy. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c