Zmiana czasu już wkrótce. Nie będzie ostatnia! Nowe informacje!

Już za tydzień czeka nas zmiana czasu. To najprawdopodobniej nie będzie ostatnia zmiana czasu!

Fot. Warszawa w Pigułce

W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi z soboty na niedzielę, z 30 na 31 października 2021 roku. O 3:00 przestawimy wskazówki na 2:00. W ten sposób będziemy spać o godzinę dłużej, dni będą jednak wydawały się krótsze.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski w rozmowie z portalem Fakt.pl ujawnił, że zbliżająca się zmiana czasu mogłaby być ostatnią. Unia Europejska pracuje już nad wprowadzeniem jednolitego czasu. W ten sposób pozostalibyśmy w czasie zimowym. Okazuje się jednak, że zmiana i tak nie nastąpi od razu. Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowymi przepisami w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego.

Jak poinformowała wiceminister Olga Semeniuk UE nadesłało do państw członkowskich komunikat, że „muszą przygotować przepisy prawne, na podstawie których będą kontynuowane dotychczasowe ustalenia związane ze zmianami czasu” – powiedziała polityk w rozmowie z PAP.

Zmiana czasu stosowana jest przez prawie 70 krajów na świecie m.in. w większości krajów UE, USA, w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Zmiany czasu nie przeprowadzają w Europie Islandia, Białoruś i Rosja. Wielka Brytania pracuje znad zmianą czasu o 2019 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c