Zmiana w przepisach! Nawet trzy tygodnie kwarantanny!

Zmiana w przepisach. Kwarantanna może być wydłużona nawet do trzech tygodni. Wszystko zależy od decyzji Głównego Inspektoratu Sanitarnego i tego, jaki wariant stwierdzi się u badanego.

Fot. Pexels

W przypadku zetknięcia z osobą zakażoną groźnym wariantem Covid-19, Sanepid może zarządzić kwarantannę trwającą nawet 21 dni.

„W przypadku narażenia na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 o nieustalonej charakterystyce epidemiologicznej lub klinicznej albo podwyższonej zaraźliwości, lub zjadliwości w stosunku do wariantu dominującego w danym okresie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, albo styczności ze źródłem zakażenia, albo zakażenia, państwowy powiatowy inspektor sanitarny może decydować o wydłużeniu czasu trwania kwarantanny, izolacji albo izolacji w warunkach domowych do 21 dni” – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Zmieniono również czas, jaki na kwarantannie będą musieli spędzić domownicy. Będzie to 7 dni od uzyskania przez osobę narażoną na kontakt wyniku negatywnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c