Zmiany w Polskim Ładzie. Jest propozycja nowego podatku

„Rzeczpospolita” donosi o wynikach rozmów i konsultacji przedsiębiorców z rządem. Są pierwsze ustalenia i propozycja nowego podatku.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pierwotnie składka zdrowotna miała wynieść 9 proc. bez możliwości odliczenia jej od podatku. Dla wielu przedsiębiorców to po prostu wzrost podatku do 27 lub 28 proc. w zależności od tego czy są na podatku liniowym czy też nie.

Pierwsze informacje miały mówić o systematycznym zwiększaniu składki, ale „Rzeczpospolita” informuje, że może być inaczej i rząd ma zgodzić się na obniżenie stawki do 4,8 proc.

To jednak nie koniec zmian. Rząd zastanawia się też nad wprowadzeniem nowego podatku. Ma to być podatek przychodowy. Do ostatniej chwili ważyły się losy tego czy ma on być wprowadzony dla wszystkich i wynosić 0,4 proc. czy 1 proc. dla przedsiębiorców o bardzo wysokich przychodach. Nie wiadomo na którą opcję zdecydował się rząd i czy w ogóle podatek ten zostanie wprowadzony.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c