Zmiany w programie szczepień! Minister ujawnia dwa nowe plany

Z powodu rozwoju trzeciej fali i braku dostaw szczepionek rząd robi wszystko, by jak najefektywniej wykorzystać to, co ma na stanie. Są dwa nowe pomysły.

Fot. Shutterstock

Europejska Agencja Leków podjęła przyspieszoną ocenę dwóch kolejnych preparatów. Są to Novavox oraz CureVac firmy Johnson&Johnson. Tej szczepionki, jak mówi minister zdrowia, mamy mieć 16 mln dawek. Adam Niedzielski zastrzega jednak, że producenci szczepionek często negatywnie zaskakiwali więc trzeba spojrzeć na tę sprawę z rezerwą.

Póki co rząd rozważa dwa scenariusze – Jeden, to szczepienie ozdrowieńców jedną dawką – to w okresie, który jest mniej więcej sześć miesięcy po odnotowaniu pozytywnego wyniku. Drugi, to wydłużanie okresu pomiędzy pierwszym a drugim szczepieniem w ramach zasad dopuszczonych przez charakterystykę produktu leczniczego – oświadczył minister zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c