Zmieniał tablice przy autostradzie. Zauważyli to policjanci

Policjanci pełniący popołudniową służbę na terenie grodziskiej gminy zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy mercedesa stojącego w okolicy autostrady A-2. Funkcjonariusze zareagowali na podejrzaną zmianę tablic rejestracyjnych samochodu przez mężczyznę. Okazało się, że jest on podejrzany o kradzieże paliwa.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci pełniący popołudniową służbę na terenie grodziskiej gminy zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy mercedesa stojącego w okolicy autostrady A-2.

Mężczyzna zdejmował tablice rejestracyjne auta. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzenia pojazdu i znaleźli w nim 2 inne tablice. Po dokonanych ustaleniach okazało się, że kierowca takiego pojazdu jest podejrzany o kradzieże paliwa na stacjach w Warszawie i Brwinowie.  Podczas dalszej kontroli samochodu policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy owinięty folią aluminiową. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że telefon został skradziony dwa dni wcześniej w Warszawie. Legitymowany kierowca okazał się również poszukiwany przez sąsiednią jednostkę Policji.

36-latek trafił do celi grodziskiej komendy. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie obywatelowi Gruzji  2 zarzutów karnych. Mężczyzna odpowie za kradzieże paliwa oraz posiadanie telefonu komórkowego pochodzącego z przestępstwa. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy to wszystkie czyny, których mógł dokonać zatrzymany. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.