Znaleziono szczątki warszawianki zaginionej w 2020 roku w Tatrach

Joanna Felczak z Warszawy przyjechała do Zakopanego 19 września 2020 roku. Poszła w góry i od tamtej chwili nie kontaktowała się z bliskimi. Rozpoczęto ogromne poszukiwania. Ślad prowadził do schroniska górskiego Murowaniec w Hali Gąsienicowej. Tam jej wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu.

Fot. TOPR

Ratownicy TOPR przeczesali trudno dostępne tereny, miejsca niebezpieczne, a nawet wykorzystali śmigłowiec, drony i psy poszukiwawczo-ratownicze. Równocześnie poszukiwania prowadzili ratownicy ze Słowacji. Niestety wszystko na nic. Dopiero w czerwcu tego roku natrafiono na ludzkie szczątki w okolicach Zadniego Granatu. Były to fragmenty plecaka, odzieży, a także ludzkie kości. Całość przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej.

Otrzymaliśmy informacje z laboratorium kryminalistycznego, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem potwierdzają zgodność profili DNA – przekazał PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c