Znany miliarder i były prezes sieci sklepów zatrzymany!

Policja zatrzymała Marka M., byłego prezesa MarcPolu. Prokuratura zarzuciła mu wyrządzenie szkody spółce na prawie 30 mln zł.

Fot. Warszawa w Pigułce

O zatrzymaniu poinformował „Puls Biznesu”. Marek M. był prezesem MarcPolu. Sieć upadła w 2016 roku. Dzięki sklepom Marek M. trafił na listę najbogatszych Polaków z majątkiem szacowanym na 3,9 mld zł.

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła Markowi M. zarzut nadużycia w okresie od czerwca 2008 r. do grudnia 2013 r. udzielonych uprawnień, związanych ze sprawowaniem funkcji prezesa zarządu spółki Marcpol S.A. i podejmowania nieuzasadnionych ekonomicznie decyzji, godzących w interes majątkowy spółki – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

Według prokuratury podejrzany wyrządził spółce szkodę w wysokości co najmniej 29 mln zł. – Polegały m.in. na zawieraniu niekorzystnych umów dotyczących nieruchomości położonej w Podkowie Leśnej. Spółka MarcPol poniosła w tym czasie wielomilionowe nakłady na realizację inwestycji na nieruchomości stanowiącej własność osoby trzeciej przy jednoczesnym zrzeczeniu się możliwości czerpania korzyści z poczynionych inwestycji – tłumaczy. prokurator.

Marek M. ma przydzielony policyjny dozór. Musi też zapłacić kaucję w wysokości 350 tys. złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c