Znany nauczyciel i dyrektor warszawskiego liceum zginął w Tatrach

Nie żyje Marcin Konrad Jaroszewski – nauczyciel i dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie. Zginął podczas wspinaczki.

Fot. Warszawa w Pigułce

Mężczyzna zginął 5 sierpnia podczas wspinaczki w Tatrach wysokich, po słowackiej stronie.

Jaroszewski był nie tylko dyrektorem i uwielbianym przez uczniów nauczycielem, ale również zagorzałym krytykiem obecnych władz. Był dwukrotnie odznaczany przez prezydenta, jednak dwukrotnie odmówił.

„To miłe, że pan Andrzej Duda docenił moją walkę o praworządność i wolną szkołę. Proszę mi wybaczyć nieobecność, ale na razie jest mi z Państwem nie po drodze. Wpadnę, jak już nie będę musiał się wstydzić, od kogo odbieram odznaczenie” – napisał na swoim profilu na Twitterze. Wyjaśnił, że według niego opcja polityczna prezydenta i jego poglądy nie mają znaczenia, ale „Podstawową kwestią jest to, że powinien stać na straży konstytucji. Powinien nie tylko jej przestrzegać, ale pilnować, aby inne organy państwa również jej przestrzegały”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.