Znęcał się fizycznie i psychicznie nad własną matką

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 50-latka, który od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 50-latek wobec swojej matki.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna od kilku lat nadużywał alkoholu, wtedy też wszczynał awantury podczas których wyzywał i popychał pokrzywdzoną, zakłócał jej spoczynek nocny, groził pozbawieniem życia. Kobieta przyznała się mundurowym, że obawia się syna. W związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 50-latka ponad dwa promile alkoholu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie 50-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mieszkańca powiatu legionowskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Justyna Stopińska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c