Znęcał się nad niepełnosprawną żoną

33-letni mieszkaniec Legionowa został zatrzymany przez policjantów, po tym jak jego żona poinformowała mundurowych, że znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna, który stosował przemoc wobec swojej niepełnosprawnej żony już usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

33-letni mieszkaniec Legionowa trafił do policyjnego aresztu następnego dnia po tym, jak jego żona złożyła zawiadomienie przemocy domowej.

Z relacji kobiety wynikało, że mąż zamiast się nią opiekować z uwagi na fakt, iż jest osobą niepełnosprawną ruchowo znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. 33-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, szarpał i popychał żonę, żądał także pieniędzy na alkohol i papierosy.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Na wniosek legionowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Zgodnie art. 207§1a kodeksu karnego mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c