Znikną gimnazja w całej Polsce? PiS zrobi referendum?

„Proces edukacyjny będzie lepszy, korzyści dla młodzieży będą duże, ale koszty nie” – mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Stanisław Karczewski, szef sztabu PiS i wicemarszałek Senatu. Według niego utworzenie gimnazjów było błędem i należałoby przeprowadzić referendum na temat ich likwidacji.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Jesteśmy za tym, żeby to wprowadzić. Proces edukacyjny na pewno będzie lepszy, korzyści dla dzieci, korzyści dla młodzieży będą z tego bardzo duże. Natomiast koszty nie będą wcale aż tak duże. Będziemy chcieli przeprowadzić tą reformę tak, żeby ona powstała w wyniku znowu dialogu, rozmowy, konsensusu. Będziemy rozmawiali dalej ze środowiskiem nauczycielskim. Teraz będzie tak, że będzie to wbrew nauczycielom. Nie możemy sobie na to pozwolić z różnych powodów.” – mówił poseł.

Likwidacja gimnazjów może być remedium na problemy edukacji. Szkoły podstawowe są przepełnione. Gdyby przejść na stary system z ośmioletnią szkoła podstawową, liczba klas zmniejszyłaby się o połowę. Gimnazja zamieniłyby się bowiem w podstawówki. Przeciwnicy tego rozwiązania mówią również, że gimnazja to zamykanie dzieci w gettach w okresie, kiedy mają trudny wiek i burze hormonów. Pytanie tylko, ile będzie nas kosztowała kolejna reforma?

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.