Zniknąć mogą wszystkie obostrzenia. Poza jednym

Jeszcze przed końcem maja rząd zorganizuje konferencję prasową na której dowiemy się, jakie obostrzenia zostaną poluzowane. Minister Niedzielski ujawnia, co może być poluzowane, ale zastrzega, że będzie rekomendował utrzymanie jednego z obostrzeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dyskusja w gronie rządowym i ekspertów rządowych trwa. Wszyscy zastanawiają się, jakie przepisy poluzować oraz czy po prostu nie odwołać stanu epidemii i nie otworzyć wszystkiego. Jak można nieoficjalnie się dowiedzieć wszystkie opcje są w tej chwili na stole i żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

My naprawdę teraz jesteśmy w innej rzeczywistości. Przypomnę, że już przekroczyliśmy liczbę 18 mln szczepień, z czego ponad 13 mln osób ma podaną pierwszą dawkę, ponad 5 mln ma dwie dawki, a pełne zaszczepienie – bo przypomnę, że Johnson&Johnson jest jednodawkowy – już mamy rzędu 6 mln osób – przypomniał szef resortu zdrowia w Radiowej Trójce.

Minister Adam Niedzielski powiedział też, że będzie rekomendował utrzymanie w mocy noszenie maseczek wewnątrz budynków. Dodał, że obecnie rząd zastanawia się nad powiększeniem pojemności hoteli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c