Zobacz jaką trasą przejdzie Parada Równości 2015 [MAPA]

Parada Równości 2015 - trasa. Fot. paradarownosci.eu

Parada Równości 2015 – trasa.
Fot. paradarownosci.eu

„Parada Równości 2015 idzie z hasłem „Równe prawa – wspólna sprawa”. Motto streszcza 12 postulatów, które dotyczą m.in. mniejszości etnicznych, religijnych, narodowych, osób LGBTQ, osób z niepełnosprawnością ale także otwierania przestrzeni miejskich, lepszej edukacji seksualnej czy też poszanowania praw zwierząt. (…) Łącznie do 14 czerwca zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń – debat, warsztatów, konferencji naukowych, imprez, wydarzeń sportowych i spotkań. Zdecydowana większość z nich jest darmowa – cały program znaleźć można na festiwal.paradarownosci.eu.” – informują organizatorzy.

Kulminacja to oczywiście przemarsz samej Parady Równości 2015. W tym roku, w sobotę, 13 czerwca, uczestnicy przejdą spod budynku Sejmu RP do Placu Bankowego. Pełna mapka znajduje się powyżej. Planowane są utrudnienia. Przemarsz zaplanowany jest o godz. 15.00 i potrwa zapewne 2-3 godziny. Można więc przypuszczać, że wszystkie ulice będą zablokowane, a samych manifestantów będzie zapewne osłaniać policja. W poprzednich latach zdarzały się bowiem ataki na uczestników parady.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.