Zobaczcie, jak wyglądać będzie sklep Społem w nowym Universamie! [WIZUALIZACJE – TYLKO U NAS]

Stary Universam Grochów został pożegnany i rozebrany. W jego miejscu powstał nowy budynek w którym swoje miejsce będzie miał także „Społem” WSS Praga Południe, czyli firmy, która była właścicielem pierwszego Universamu. Zobaczcie, jak wyglądać będzie ich nowy sklep. Wizualizacja jest autorstwa Wireland sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

„Rondo Wiatraczna” będzie obiektem składającym się z trzech części – dziewięcio-kondygnacyjnej oraz dwóch osiemnasto-kondygnacyjnych dominant.

Z myślą o różnych potrzebach mieszkańców w budynku zaprojektowano jedno-, dwu-, trzy- i cztero-pokojowe mieszkania o powierzchniach od 28 do 113 m².

Wszystkie będą posiadały przeszklone loggie i balkony.

Ponadto w budynku przewidziano recepcję, przestronne części wspólne, zielone patio wewnętrzne na poziomie 4 piętra, a także osobny parking podziemny dla mieszkańców.

Realizująca inwestycję spółka Dantex w swoim projekcie wzięła pod uwagę historyczny charakter miejsca. „Od lat pojawiały się w mediach informacje o deweloperach, którzy przymierzali się do tej inwestycji, ale ostatecznie tylko my podjęliśmy to trudne wyzwanie. Na etapie projektowym inwestycja wiązała się z różnymi niespodziankami. Infrastruktura podziemna wymagać będzie fundamentalnej przebudowy, ale wiemy, że poradzimy sobie z tym zadaniem. Chcemy stworzyć nowoczesny obiekt, pamiętając o historii, którą od lat tworzył tu Universam Grochów i „Społem” WSS Praga Południe. Oznaką tego będzie nie tylko kontynuacja działalności sklepu, ale również przywrócenie po renowacji neonu „Universam Grochów” oraz popularnej „Panienki” – rzeźby Kazimierza Zielińskiego, które to od lat tworzą unikatowy charakter okolicy.” – podkreśla Marek Roefler, Prezes Dantex.

Na dolnych kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 11.000 m² usytuowana będzie galeria handlowa, a na elewacji budynku zawisną odrestaurowane neony Universam „Grochów” i Praga Południe. Ponad 2.500 m² zajmie supermarket Społem, który po krótkiej przerwie związanej z realizacją inwestycji, wróci na Rondo Wiatraczna, aby kontynuować działalność handlową rozpoczętą w 1977 roku. W galerii handlowej znajdzie się kilkadziesiąt sklepów odzieżowych, salony wyposażenia wnętrz, drogerie, kwiaciarnie, apteki, księgarnie oraz liczne punkty usługowe – pralnia, fryzjer, odziały banków i różnorodne punkty gastronomiczne. Planowane jest uruchomienie klubu fitness należącego do jednego z renomowanych operatorów. Oprócz powierzchni handlowej w budynku przewidziano 1.500 m² powierzchni biurowej.

„Okres swojej świetności Universam Grochów przeżywał w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy to stanowił centrum życia dzielnicy i przyciągał rzesze przyjezdnych, a jego neon co wieczór rozświetlał Rondo Wiatraczna. Jednak z czasem nieremontowany budynek, wykonany z materiałów niskiej jakości, zaczął podupadać i odstawać od zmieniającej się na miarę XXI wieku Warszawy. Konieczna była odpowiedzialna rewitalizacja i rozbudowa. Cieszy nas fakt, że to właśnie spółka Dantex podjęła się tego trudnego zadania.” – powiedział Bogusław Różycki, Prezes „Społem” WSS Praga Południe.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.