ZOM wyjaśnia kto odśnieża ścieżki rowerowe. „Wytypowanych zostało ok. 20 %”

Oczyszczanie dróg rowerowych to zadanie realizowane na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Po konsultacjach ze środowiskiem rowerowym do odśnieżania wytypowanych zostało ok. 20 %, z blisko 460 km, tras dla rowerów w stolicy.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Oczyszczanie polega na tym, że po ustaniu opadów, na sygnał ZDM, uruchamiane jest mechaniczne zgarnianie śniegu z nawierzchni ścieżki, która następnie posypywana jest piaskiem w celu zabezpieczenia przed śliskością. Natomiast za drogi rowerowe wydzielone w pasach jezdni, o ile dotyczy to ulic którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Takich pasów w naszym utrzymaniu jest 27 km i są one oczyszczane w takim samym standardzie jak cała jezdnia i odśnieżane przez pługoposypywarki.

Więcej o odśnieżaniu dróg rowerowych oraz technologii ich utrzymania http://rowery.um.warszawa.pl/od-nie-anie-dr-g-dla-rower-w.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.