Został pobity rekord niskiego poziomu wody w Wiśle! I to jeszcze nie koniec! [ZDJĘCIA]

Poziom Wisły w południe osiągnął 51 cm i nadal spada. Jest to najniższy stan lustra wody od XVIII w. Nie powoduje on jednak utrudnień z dostarczaniem wody do gospodarstw domowych, jak i odbiorców przemysłowych. Woda w Warszawie jest bezpieczna i zdatna do picie prosto z kranu.

fot. Rekordowo niski poziom wody w Wiśle.Fot. R.Motyl UM Warszawa

fot. Rekordowo niski poziom wody w Wiśle.Fot. R.Motyl UM Warszawa

Podczas wspólnej konferencji – wojewody mazowieckiego i prezydent Warszawy -poinformowano o niskim stanie wody uspakajając jednocześnie, że nie jest zagrożona produkcja i dostarczanie prądu na terenie regionu. Elektrownie pracują normalne.

Gdy spotykamy się na konferencji tu w Porcie Praskim z panem wojewodą, to zawsze  wody jest albo za dużo albo za mało – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy na konferencji dotyczącej sytuacji hydrologicznej w Warszawie i na Mazowszu, wskazując na pamiątkowe oznaczenie na murze komendy rzecznej policji ze stanem wody z 21 maja 2010 r.  pokazujący 777 cm.

dsc_4843_0

fot. Stan wody w Porcie Praskim.Fot. R.Motyl UM Warszawa

Prezydent podkreśliła, aby szczególnie uważać podczas wypoczynku nad wodą, bowiem tak niski poziom wody w Warszawie nie oznacza, że na całej swej szerokości Wisła jest tak samo płytka.

Wisła jest nieprzewidywalna, dno ciągle się zmienia, a wiry i prąd jest silny – powiedziała Prezydent prosząc  o rozwagę kąpiących się.

Niski stan wody to także okazja do wysprzątania Wisły – poinformowała Prezydent.

fot. Rekordowo niski poziom wody w Wiśle.Fot. R.Motyl UM Warszawa

fot.Stan wody w Porcie Praskim.Fot. R.Motyl UM Warszawa

Zarząd Mienia m.st. Warszawy już uprzątnął 100 m3  najróżniejszych przeszkód z koryta rzeki, na bieżąco strefę nadwodną sprząta Straż Brzegowa, a już uruchomiono 300 tys. zł, które zostały przeznaczone na posprzątanie śmieci jakie Wisła odsłoniła tego lata.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.