Zostanie zakopana kapsuła czasu z okazji odzyskania niepodległości! Nie dożyjemy otwarcia

Warszawiacy mogą wpisywać się do księgi z życzeniami dla przyszłych pokoleń. Kapsuła zostanie zakopana w miejscu publicznym z informacją, kiedy można ją otworzyć. Obawiamy się jednak, że ani my ani też nasze dzieci mogą tego nie dożyć.

由PlusMinus – Photo by PlusMinus,CC BY 2.5.

Informacja o kapsule została podana przed pokazem w Multimedialnym Parku Fontann.

Wielka Księga Wolności zostanie wypełniona przez warszawiaków, a następnie zamknięta w kapsule czasu i zakopana w miejscu publicznym 13 października 2018 roku. Gdzie? Tego na razie nie zdradzono. wiadomo natomiast, że ma zostać ponownie otworzona dopiero za 100 lat, w 2118 roku, a więc w 200 rocznicę odzyskania niepodległości.

Odczytano też fragment preambuły:

„Mieszkanki i Mieszkańcy Warszawy, Polki i Polacy, rozproszeni po świecie, przyjaciele Warszawy z kraju i ze świata, świętujemy dzisiaj, w 2018 roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W 2018 roku, stolica jest europejskim, nowoczesnym, wolnym i otwartym miastem. Życzymy Wam, abyście te słowa przeczytali w 2118 roku w Warszawie, z której my jesteśmy dzisiaj dumni. Bądźcie dumni i Wy”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.