Zostawiłeś bagaż w metrze? Zapłacisz karę!

Co kilka dni pozostawiony bagaż paraliżuje i stawia na nogi służby na warszawskich lotniskach i w metrze. ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce wprowadzenia kar dla zapominalskich.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

 

„Rzeczpospolita” dotarła do projektu zmian rozporządzenia w tej sprawie. Nowe przepisy mają zostać ogłoszone w drugim kwartale 2018 roku.

Nowelizacja przewiduje wprowadzenie kar finansowych przede wszystkim z myślą o „obszarze kolejowym, pociągach i innych pojazdach kolejowych”. Co za tym idzie metro również będzie się do nowych przepisów zaliczało. Nie wykluczone jednak, że nowelizacja zostanie rozszerzona o inne obiekty transportu publicznego.

Problem jest naprawdę poważny. Samo PKP SA podaje, że w 2016 roku doszło aż do 911 takich zdarzeń. Pełnych danych z 2017 roku jeszcze nie ma, ale do czerwca zanotowano 428 przypadków.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl