Zostawili bagaże na lotnisku Chopina. Zostali ukarani mandatami

W sobotę (22.10.2016) przed południem funkcjonariusze Grupy Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Okęcie zostali poinformowani o pozostawionych bagażach bez opieki w Terminalu A strefa E na poziomie Odloty.

Fot. Mjr SG Krzysztof Grzech

Fot. Mjr SG Krzysztof Grzech

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali cztery walizki oraz torbę bez widocznej zawartości i przywieszek bagażowych. Rozpytanie w miejscu znalezienia bagaży oraz podawane przez rozgłośnie komunikaty nie przyniosły rezultatu. W wyniku analizy zapisu kamer przemysłowych ustalono, a następnie przyprowadzono na miejsce pozostawienia walizek i torby właścicieli, którymi okazali się dwaj mężczyźni – ob. Ukrainy, którzy zgodnie z Ustawą Prawo Lotnicze art. 210 ust. 1 pkt 7, za popełnione wykroczenie zostali ukarani grzywną w drodze mandatu karnego gotówkowego w wysokości 300 zł każdy.

Każdy pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie, co wiąże się z wszczęciem odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że bagaż bez nadzoru zawsze oznacza kłopoty, takie jak opóźnienia w komunikacji lotniczej, ale również sankcje w postaci mandatu karnego. Dlatego Straż Graniczna apeluje: stój na straży swych bagaży!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c