Zrobili rozróbę na pokładzie samolotu. Awanturowali się z załogą i pasażerami

W sobotę wieczorem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin interweniowali wobec dwóch pasażerów, którzy naruszyli przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Londynu.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Informacja, którą otrzymali funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Modlin, dotyczyła dwóch mężczyzn – ob. RP w wieku 27 i 41 lat, którzy na pokładzie samolotu lecącego z Londynu-Stansted nie wykonywali poleceń personelu pokładowego, awanturując się z załogą i innymi pasażerami. Na miejsce udali się funkcjonariusze SG wyspecjalizowani w tego typu interwencjach.

Awanturnicy, którzy byli pod wpływem alkoholu, zostali poinformowani o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie podporządkowania się poleceniom funkcjonariuszy SG. W trakcie czynności interwencyjnych jeden z mężczyzn przyznał się do zarzucanego mu czynu i potwierdził, że jest prowokatorem całego zajścia, w związku z tym został ukarany mandatem karnym kredytowanym, zgodnie z art. 210 ust.1 pkt 9 Ustawa Prawo Lotnicze. Drugi zaś z pasażerów został pouczony z art. 41 KW.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c