Zrobili te same zakupy w Polsce i w Niemczech. Szokujący wynik!

Dwóch blogerów zrobiło porównanie cen w Polsce i Niemczech. Zrobili te same zakupy, w tym samym markecie, ale w różnych krajach. Różnice w cenie szokują.

Fot. Jakub i Dawid / Facebook

„Zrobiliśmy mały eksperyment – Dawid zrobił zakupy w Polsce, a Kuba zrobił zakupy w Niemczech. Każdy z nas kupował to samo, w tej samej ilości, w tej samej sieci sklepów i w tym samym czasie (różnica jednego dnia)” – informują blogerzy.

W koszyku zakupowym znalazły się typowe produkty spożywcze, jak chleb, mąka, jogurty, warzywa, owoce, napoje, a także słodycze i piwo.

W Niemczech Jakub zapłacił 10,46 EUR, w tym 1 EUR za kaucję zwrotnej butelki. Kwota 9,46 EUR to 42,67 zł, czyli kurs z dnia w którym zostały zrobione zakupy.
Na paragonie z Warszawy te same produkty wynosiły 42,79 zł. Ceny są więc na niemal tym samym poziomie.

To jednak nie koniec porównania, bo blogerzy pokusili się o porównanie średnich zarobków w Polsce i w Niemczech. W naszym kraju to 5681 zł, a u naszych sąsiadów 3975 EUR, co oznacza równowartość 18 tys. zł. Blogerzy wyliczyli, że przy naszej płacy zakupy powinny kosztować 13,84 zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c