ZTM ma problem z rowerzystami? Plakaty mają przypomnieć im jak się zachować. Punkt 1 najważniejszy

W komunikacji miejskiej pojawiły się plakaty przypominające rowerzystom o tym, że przewożąc rower, trzeba przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na ZTM wielokrotnie posypały się gromy niezadowolonych rowerzystów. Chodzi o przewóz rowerów. Zgodnie z tym, co wielokrotnie podkreślał już ZTM, kierowca ma prawo odmówić zabrania roweru na pokład jeżeli uważa, że będzie to niebezpieczne dla pasażerów, pojazdu czy samego kierowcy jednośladu. Tylko i wyłącznie od kierowcy zależy więc czy przewiezie rower czy tez nakaże rowerzyście wyjść.

Wielokrotnie podkreślano też, że rower już sam w sobie jest środkiem transportu i z komunikacji należy korzystać tylko w szczególnym przypadku np. podczas burzy czy wtedy, kiedy uległ on awarii. Nie dla wszystkich jest to jasne, dlatego WTP umieścił plakat przypominający rowerzystom, jak powinni sie zachować w komunikacji miejskiej.

Uważacie, że słusznie czy jest to zbędne?


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c