ZUS ostrzega: zostały tylko 3 miesiące! Potem pieniądze przepadają!

Tylko do 30 września można wykorzystać bon turystyczny. Po tym terminie niemożliwe jest opłacenie jakiegokolwiek wypoczynku. Nieaktywowanych wciąż jest 895 tysięcy bonów.

Fot. Shutterstock

Ostatnio rozszerzono listę osób uprawnionych. Nowy bon dotyczy to wszystkich dzieci urodzonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, od października do grudnia.

Warunkiem jest złożenie wniosku o 500 plus. Nawet jednak jeżeli rodzice złożyli wniosek o 500 plus po 31 grudnia 2021 roku to bon otrzymają.

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie, które wynosi 500 zł na dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Środki można wykorzystać na wakacje w Polsce, w punktach, które współpracują z programem.

Najwięcej zyskały firmy z woj. małopolskiego. Tam przelano organizacjom i firmom, które wzięły udział w programie aż pół miliarda złotych. Drugie na liście jest województwo pomorskie, gdzie płatność bonami przekroczyła 418 milionów złotych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.