Zważył odkurzacz jako… cebulę. Został zatrzymany

Wyszkowscy policjanci ustalili i przedstawili zarzut oszustwa mężczyźnie, który w jednym z wyszkowskich supermarketów w kasie samoobsługowej zamiast zapłacić za odkurzacz – zważył go jako cebulę.

Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w jednym z supermarketów na terenie Wyszkowa. 37-letni mężczyzna był przekonany, że nikt go nie obserwuje. Zabrał z działu AGD robota odkurzającego o wartości 499 złotych, a następnie udał się do kasy samoobsługowej. Tam zamiast zeskanować kod kreskowy z opakowania, mężczyzna położył sprzęt na wadze kasy i wybrał opcję zapłacenia jak za cebulę. Tym sposobem wyszkowianin uiścił rachunek w wysokości 16,42 zł, a następnie zabierając odkurzacz wyszedł ze sklepu.

Gdy pracownicy sklepu zorientowali się, że rachunek się nie zgadza, powiadomili Policję. Wyszkowscy policjanci przystąpili do poszukiwań oszusta. W ustaleniu okoliczności i sprawcy tego zdarzenia pomógł monitoring. Kiedy kryminalni natrafili na trop podejrzewanego mężczyzny, przeszukali jego mieszkanie i odzyskali zabrany ze sklepu sprzęt.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i niebawem o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Wyszkowianin przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat więzienia.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c