Zwrot w sprawie Kajetana P. Nie usłyszy wyroku?

W piątek Kajetan P. miał usłyszeć wyrok w sprawie morderstwa lektorki języka włoskiego. Jak dowiedziała się PAP dzisiaj wyroku w tej sprawie nie będzie.

Według informacji PAP sąd wznowił przewód sądowy. Może to oznaczać, że pojawiły się nowe fakty w tej sprawie. Oznacza to, że Kajetan P. najprawdopodobniej nie usłyszy dzisiaj wyroku w tej sprawie.

Sąd poprosił biegłych o wydanie opinii. Ekspertyzy był sprzeczne. Pierwsi specjaliści orzekli, że Kajetan P. był całkowicie niepoczytalny, drugi, że działał w warunkach ograniczonej poczytalności.

W związku z tym możliwości są trzy. Sąd może uznać winę oskarżonego i skazać go na pełny wymiar kary. Może uznać opinię biegłych i zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary ze względu na ograniczoną niepoczytalność lub uznać, że Kajetan P. jest niepoczytalny. Wtedy uniknie on odpowiedzialności karnej i zostanie skierowany do zakładu psychiatrycznego.

Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 roku spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie, posługując się nożem, zabił ją. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety, przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania, a następnie zaprószył ogień.

Od 6 lutego 2016 roku Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 roku na Malcie, a następnie przekazania go do Polski.

W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez prokuraturę oskarżony zaatakował biegłą psycholog. Kajetan P. przyznał się do zarzucanej mu zbrodni zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. W odniesieniu do pozostałych zarzucanych mu przestępstw oskarżony nie zajął stanowiska.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.