Zwyrodnialec przywiązał psa do drzewa drutem kolczastym

W poniedziałek 29 kwietnia wieczorem strażniczka i strażnik z Ekopatrolu otrzymali polecenie udania się na ulicę Rumiankową. Na miejscu oczekiwał mieszkaniec, który twierdził, że znalazł – w pobliskim lesie – przywiązanego do drzewa psa.

Z opowieści wynikało, że pies znajduje się tam już od paru godzin. Funkcjonariusze wspólnie ze zgłaszającym udali się we wskazane miejsce.

Po przejściu około 2 kilometrów odnaleźli przywiązanego do drzewa psa. Była to suczka rasy mix bokser. Pies był nieufny, mocno wystraszony i agresywny, przywiązany do drzewa około metrowym łańcuchem i kolczastym drutem. Funkcjonariusze ze względu na agresywne zachowanie psa użyli chwytaka weterynaryjnego i podjęli próbę odczepienia drutu kolczastego.

Pies, wyczuwając intencję strażników, uspokoił się i czekał na moment uwolnienia. Już swobodna suczka okazała się bardzo przyjaznym i miłym psem. Funkcjonariusze sprawdzili czy jest ranna – na szczęście była tylko odwodniona i głodna. Niestety nie miała czipa. Została bezpiecznie umieszczona w transporterze i przetransportowana do schroniska gdzie otrzymała fachową pomoc.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.