Miasto będzie musiało zlikwidować dużą część parkomatów? Sąd przyznał rację kierowcy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zajął się skargą jednego z kierowców. Warszawiak twierdził, że wpisywanie nr rejestracyjnego podczas płacenia w parkometrze, narusza ustawę o ochronie danych osobowych.
Fot. Pixabay

Sąd przyznał mu rację. Oznacza to, że jeżeli wyrok się uprawomocni ratusz będzie musiał wymienić lub usunąć urządzenia z ulicy. Co więcej, może to spowodować utrudnienia dla samych kierowców.
Ratusz już zapowiedział apelacje. Jak mówi rzecznik prasowy stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk w wypowiedzi dla „Faktu”, baza została zgłoszona zgodnie z przepisami do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Co więcej – odbyła się również kontrola, która nie wykazała nieprawidłowości.

Rzecznik dodaje również, że jeżeli ustawa wejdzie w życie, będzie ona oznaczała utrudnienia dla samych kierowców. Wielu z nich płaci bowiem za postój mobilnie. Po wprowadzeniu zmian nie będzie takiej możliwości.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.