Po naszym artykule Stołeczny Konserwator Zabytków zleca kontrolę w szklarniach Ulrychów

Po naszej publikacji o rozbiórce szklarni Ulrychów na warszawskiej Woli, Stołeczny Konserwator Zabytków przeprowadzi kontrolę.
Fot. Warszawa w Pigułce / BIP

„Kontrolę zaplanowaliśmy na połowę przyszłego tygodnia”  – mówi nam Michał Krasucki, p.o. Stołecznego Konserwatora Zabytków – „Sprawdzimy czy prace nie są samowolne. Przeprowadzone zostaną też oględziny pod kątem zmiany projektu, ponieważ o to występuje inwestor”.
Jeszcze przed świętami mieszkańcy Woli alarmowali, że zza ogrodzonych zabytkowych szklarni Ulrychów dochodzi dźwięk tłuczonego szkła. Właściciel mógł to zrobić, ponieważ okna i tak były już zniszczone. Zgoda konserwatora przewiduje m.in. wymianę szkła i zmianę konstrukcji świetlików. Nie było natomiast zgody na rozbiórkę murów, a o to największe obawy mają społecznicy i radni, którzy chcą dowiedzieć się, jaki jest obecny stan obiektu.

Niepokojące informacje dotarły do Anety Skubidy, radnej dzielnicy Wola. Napisała interpelację w tej sprawie z prośbą o wyjaśnienie. Okazało się, że decyzja została wydana z upoważnienia Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zatwierdzono projekt, udzielając jednocześnie pozwolenia na „zmianę sposobu użytkowania dwóch szklarni z przeznaczeniem na funkcję handlowo-usługową z elementami edukacyjno-wystawowymi wraz z przebudową, podniesieniem poziomu posadzki i podwyższaniem dachu”.

Biuro Prasowe Wola Parku odmawia komentarza w tej sprawie, zaprzecza jednak, jakoby w tym miejscu miał powstać market. W założeniu ma być to przestrzeń handlowo-usługowa, która stać ma się jednocześnie miejscem w którym mogą spotykać się mieszkańcy Woli. Biuro prasowe podkreśliło również, że wszystkie prace prowadzone są zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Czy tak jest w istocie? Michał Krasucki sprawdzi to osobiście.

komentarz(y)

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.