5 dni utrudnień na Białołęce! Będą objazdy

Wracamy na ul. Płochocińską. W niedzielę, 7 sierpnia, rozpoczniemy wymianę nawierzchni na kolejnym fragmencie – między skrzyżowaniem z ulicami Spedycyjną i Krzyżówki a ul. Płytową. Prace potrwają do piątku, 12 sierpnia, włącznie. W tym czasie ulica będzie zamknięta, a kierowcy i autobusy pojadą objazdami.

Fot. ZDM

Ostatni remont nawierzchni na ul. Płochocińskiej przeprowadziliśmy między 24 a 28 lipca. Pracowaliśmy wtedy na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego „Zaplecze 02”. W jego rejonie zmieniliśmy przekroje obu jezdni, aby poprawić bezpieczeństwo. Na północnej dotychczasowe skrajne pasy lewy i prawy zanikały za przejściem dla pieszych, teraz kończą się przed zebrą. Z kolei na południowej lewy pas zmieniliśmy na lewoskręt i skończyliśmy go przed przejściem, żeby piesi nie musieli przechodzić przez dwa pasy ruchu. Takie rozwiązanie polecili wdrożyć audytorzy, którzy w trakcie audytu ocenili przejście na 0 w sześciopunktowej skali (od 0 do 5). Zaobserwowali bowiem, że kierowcy często wyprzedzali w rejonie zebry, nie zwracając dostatecznej uwagi na jej otoczenie.

SZEROKI ZAKRES PRAC

W trakcie kolejnego remontu ubytki i koleiny zlikwidujemy na fragmencie między ul. Płytową a skrzyżowaniem z ulicami Spedycyjną i Krzyżówki, które kilka miesięcy temu, przy okazji budowy na nim sygnalizacji świetlnej, zyskało nowy asfalt. Podobnie jak poprzednio, ze względu na szeroki zakres roboty zostaną rozłożone na 5 dni. Ich rozpoczęcie planujemy w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 22, a zakończenie w piątek, 12 sierpnia, ok. godz. 16.

W tym czasie z ruchu zostanie wyłączona jezdnia od skrzyżowania z ulicami Spedycyjną i Krzyżówki do ul. Płytowej. Wyjazd z ulic Spedycyjnej, Krzyżówki i Płytowej na ul. Płochocińską będzie możliwy w stronę nieremontowanej części. Z ulic Spedycyjnej i Krzyżówki kierowcy wyjadą więc tylko na zachód w stronę ul. Modlińskiej, a z ul. Płytowej – jedynie w kierunku wschodnim.

Kierowcy nie dojadą na ul. Płochocińską z ul. Marywilskiej – wszystkie zjazdy na tym węźle zostaną zamknięte. Jadący ul. Marywilską na północ będą mogli z niej zjechać na wysokości ul. Kupieckiej na drogę serwisową, która zostanie zamknięta za wjazdem do ostatniej posesji

Zmiany zostaną też wprowadzone na węźle z ul. Modlińską. Kierowcy jadący od strony Legionowa muszą liczyć się ze skróceniem pasa do skrętu w lewo w ul. Płochocińską (pod wiaduktem). Jadący z przeciwnego kierunku – od strony Pragi – będą mogli skręcić w ul. Płochocińską z jednego z pasów prowadzących do tej pory prosto. Oba prawoskręty zostaną wygrodzone już na wysokości ul. Morelowej.

Objazd utrudnień został wyznaczony ulicami Cieślewskich, Bohaterów i Klasyków do ul. Modlińskiej lub ul. Modlińską, Trasą Toruńską i dalej ul. Białołęcką.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Cieślewskich zostanie dostosowana do wprowadzanych zmian, a na skrzyżowaniu z ul. Płytową – zostanie przełączona w tryb żółty, migający.

Przejścia dla pieszych będą otwierane naprzemiennie w miarę postępu robót.

AUTOBUSY NA OBJAZDACH

Na czas prac wprowadzone zostaną zmiany tras linii 126, 314, 326, 705, 735, 736 i N64.

Trasy linii 126 i 314 pomiędzy ulicą Marywilską i Modlińską poprowadzone zostaną ulicami Czołową i Klasyków, zaś podjazdy 126 do przystanku Kupiecka odbędą się ulicą Kaczorową.

Autobusy kursujące na liniach 326, 705, 735 i 736 po zjeździe z mostu Grota-Roweckiego pojadą ulicami Toruńską, Łabiszyńską, Kopijników i Białołęcką do Płochocińskiej i swoich stałych tras.

Uruchomiona zostanie linia zastępcza Z-5 kursująca z pętli Żerań FSO ulicami Toruńską, Marywilską, Kupiecką i Kaczorową do pętli Kupiecka.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.