808 osób zarażonych koronawirusem na Mazowszu. 14 osób nie żyje. Kilkanaście w stanie ciężkim

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje, że aktualnie na terenie całego Mazowsza odnotowano 808 przypadków zarażenia koronawirusem, wśród zarażonych jest ponad 14 dzieci. Mamy 14 ofiar śmiertelnych. Kilkanaście osób znajduje się w stanie ciężkim.

MAPA: https://koronawirus.automapa.pl/?p=WwP&fbclid=IwAR1c2QuyLqRv-6ycJrg-Vor6JJ_oL0-f4ufV9k5gfcDnBxF9lW_gGDNlDOs

Województwo mazowieckie:

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 19 127 / (1 292)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 458/ (65)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 7 743 / (388)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 827/(43)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)808 / (54)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 14 / (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 8 /(1)

Przypadki ozdrowieńców wykazane przez PSSE w m.st. Warszawie, PSSE w Kozienicach, PSSE w Mińsku, PSSE w Otwocku.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.

Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku.

Szybkość i skuteczność wdrożenia działań przez inspekcję sanitarną, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, jest uzależniona od niezwłocznego zgłaszania podejrzeń zachorowań lub zachorowań przez lekarzy, do których trafiają pacjenci. Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń inspekcji sanitarnej i profesjonalistów medycznych dotyczących zasad postępowania w kwestii przestrzegania higieny – szczególnie właściwego mycia rąk, higieny kaszlu i kichania, unikania dużych skupisk ludzkich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c